Ze św. Józefem przywracamy nadzieję w Sudanie Południowym

Idźcie do Józefa, i co on wam powie, czyńcie” (Rdz 41,55)

Po latach wojny i uchodźczej tułaczki mieszkańcy Lainya w Sudanie Południowym stopniowo wracają do swojej ojczyzny. Część rodzin odnalazła już drogę do domu. Wielu wciąż pozostaje w obozach dla uchodźców, nie mając warunków, by bezpiecznie rozpocząć nowe życie.

 Tak jak św. Józef prowadził Świętą Rodzinę z Egiptu z powrotem do Nazaretu, tak dziś prowadzi ludzi powracających z uchodźctwa do ich małego „Nazaretu” w Lainya.

Na miejscu jest z nimi o. Andrzej Dzida SVD, misjonarz werbista związany z diecezją kaliską, który po latach posługi w obozie Bidibidi powrócił do Sudanu Południowego, by wraz z mieszkańcami odbudowywać życie od nowa. To właśnie on prowadzi dzieło odbudowy parafii pw. Świętej Rodziny i budowy Szpitala św. Józefa.

Ten szpital ma być nie tylko miejscem leczenia.
Ma stać się znakiem nadziei i konkretną zachętą do powrotu dla tych, którzy wciąż pozostają na uchodźstwie.

Bo aby wrócić do ojczyzny, potrzeba nie tylko odwagi, ale także pewności, że czeka tam przyszłość: dostęp do opieki medycznej, bezpieczeństwo i wspólnota.

Dzięki wsparciu diecezji kaliskiej powstała już Studnia św. Józefa.
Dziś razem możemy pomóc wznieść kolejne dzieło – Szpital św. Józefa w Lainya.

Stań się częścią tej misji.

Pomóż o. Andrzejowi budować miejsce, które będzie leczyć rany wojny i otwierać drogę powrotu do domu.